12 Haziran 2014 Perşembe GÜNAYDIN ADANA GAZETESİNDE YAYINLANAN HABER

Yeşilyurt kabuğunu kırıyor

Mahalle Muhtarı Günay Şahin, kadınların el emeklerine büyük önem verdiklerini belirterek, düzenledikleri kermesle toplumsal dayanışmayı da güçlendirdiklerini söyledi.

ADANA (GÜNAYDIN) – Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Günay Şahin, göreve gelir gelmez birbirinden değişik projeleriyle dikkat çekmeye başladı.
Türkiye’nin birkaç kentinden daha çok nüfusu bulunan Yeşilyurt mahallesinde büyük bir oy farkıyla seçilen Günay Şahin, kendisine gösterilen teveccühe layık olmak için yoğun bir çaba harcıyor.
Toplumda kadının daha güçlü hale gelmesi için elinden gelen gayreti gösteren Günay Şahin, düzenlediği kermesle mahalledeki kadınları bir araya getirdi. Muhtarlık binasının önünde açılan kermes vatandaşların da büyük ilgisini gördü. Diğer mahalle muhtarları da kermese gelerek, Günay Şahin’in bu örnek davranışını takdir ettiler.
YOLUN BAŞINDAYIZ
Yeşilyurt mahallesinin gelişip kalkınması için değişik projeler geliştirdiklerini anlatan Günay Şahin, “Daha yolun başındayız. Projelerimizi tek tek gerçekleştiriyoruz. Önce bir kermesle başladık. Kadınlarımız mutlu oldu. Emek en yüce değerdir. Biz de kadının emeğine saygı duyarak, onu toplumla buluşturmak istedik. Bugünkü kermesimizin ardından değişik yerlerde yine kermes açacağız. Çünkü kendini geliştiren kadınlarımız topluma daha çok yararlı oluyor.” dedi
BİLMEYENLERE EL İŞİ ÖĞRETİLECEK
Kermes düzenleyerek bir yandan aile ekonomisine katkı sağladıklarını bir yandan da bilmeyenlere el işi öğrettiklerini ifade eden Yeşilyurt Mahallesi Muhtarı Günay Şahin, “Halkımızı kermeslerimize destek vermeye çağırıyoruz. Halkımız bu kermeslere ne kadar destek verirse biz daha çok kermes açarız. Mahallemizin her köşesinde kermes açarız. Hem kadınlarımız bir iş sahibi olur hem de toplumda sosyal kaynaşması sağlamış oluruz.” şeklinde konuştu.
BU MAHALLE BİZİM
Adana’nın en kalabalık mahallelerinden birinde halka hizmet vermekten büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Günay Şahin, “Sabahtan akşama kadar muhtarlık binamız boş kalmıyor. Halkımızın sorunlarıyla bire bir ilgileniyoruz. Akşam olunca halkımızın sorunlarımı çözmüş olmaktan mutluluk duyuyoruz ve yorgunluğumuz gidiyor. Elbette daha çok işimiz var. Onları da sırasıyla yapacağız. Halkımızın memnuniyeti bizim için en önde geliyor. Mahallemizi hep birlikte el ele vererek kalkındıracağız. Bize umut veren, çalışmalarımıza destek veren tüm mahalle halkına teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Kermese katılan kadınlar da el emeklerine saygı duyulmasından dolayı muhtar Günay Şahin’e teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir